У 2020 році Міжнародна група астрономів представить перше пряме відео чорної діри. Цей проект отримав назву Event Horizon Telescope Collaboration.

Вчені вже зібрали весь необхідний матеріал. Ролик продемонструє рух масивних хмар газу навколо чорної діри, повідомляє Phys.org.

У проекті задіяні вісім радіотелескопів, що дозволяють астронафтам зазирнути за пил і газ галактики і розглянути надмасивну чорну діру з центру.

Дослідники вже провели спостереження за об’єктом в центрі галактики Мессьє 87 і за надмасивної чорною дірою в центрі Чумацького Шляху Стрільцем А*. Дані були зібрані в 2018 році, вчені мають намір повторити спостереження.

Нагадаємо, раніше астрономи знайшли «неподалік» від нас потенційно населену планету. Це приблизно втричі більше, ніж до найближчої до Сонця системі альфа Центавра, у зірок якій вже відомі потенційно населені планети. Однак GJ 1061 проявляє значно меншу активність — теоретично це залишає більше шансів для розвитку біля неї життя.

Як повідомляла «Хвиля», астрономи побачили майбутнє Чумацького Шляху. Цей галактичний дует відомий як UGC 2369: зараз телескоп Hubble надіслав знімки об’єкта, що знаходиться в сузір’ї Овна. На представленому зображенні добре видно, що галактики готуються до злиття.

kolibrius
goldkolibrius@gmail.com

Добавить комментарий